Pomoc

Pomoc Dla mnie ratownictwo na obszarach kąpieliskowych oraz basenach jest niezbędne oraz potrzebne , bez ratowników nie moglibyśmy spokojnie pływać nie przejmując się czy będziemy cały czas mieć po kontrolą dno czy nie. W takim właśnie przypadku ratownicy działają udzielając pomocy oraz pracując na własne utrzymanie , żeby być ratownikiem nie trzeba tylko dobrze umieć pływać , pisze o tym dlatego ponieważ spotkałem się z różnego typu wypowiedziami na temat ratownictwa dla większość to praca dla ludzi umiejących dobrze pływać , niestety tak nie jest samo pływanie nic tu nie pomoże , żeby być ratownikiem trzeba przejść masę testów sportowych jak i medycznych , żeby tonącego człowieka uratować jak wiemy czasem parę sekund wystarczy do tego aby tonącego człowieka nie odratować dlatego taki ratownik potrzebuje przejść bardzo specjalistyczne testy medyczne które pomogą mu w dalszym rozwoju pracy ratować ludzi z różnego rodzaju niebezpieczeństw . Do funkcji ratownika polega też umiejętność skupienia się oraz dobry słuch bo jeśli znajdziemy się na obiekcie wielkim takim jak np. park wodny to z drugiej strony pływalni ratownik musi usłyszeć tonącego człowieka albo wywnioskować po ruchach falujących wody w basenie . Do tego zawodu trzeba mieć i twardą psychikę żeby podnieść się jeśli na jego rękach umarła jakaś osoba która utonęła .

Kategorie: Basen | Tagi: , , , ,

Skoki do basenów

Skoki do basenów Jak wszyscy wiedzą skoki do basenu są bardzo przykrą sprawą współczesnych czasach ponieważ strasznie dużo ludzi cierpni na złamanie kręgu szyjnego czyli kręgosłupa . Jak wiemy takie przypadki czyli złamania kręgosłupa zdarzają się często wśród młodzieży latem ponieważ młodzi ludzie jak to młodzi ludzie popisują sie przed swoimi dziewczynami i kolegami , że są super pływakami i potrafią super pływać oraz skakać do basenu oraz różnego rodzaju miejsc kąpieliskowych . Dla mnie to jest dziwne fakt faktem , że kąpąć się wszyscy lubią i jest to bardzo miła przyjemność ale skoki do basenu na główkę sa bardzo nie dobrym posunięciem i niebezpiecznym .W tym wszystkim najgorsze jest to , że ludzie młodzi nie słuchają starszych ludzi i nawet młodszych oraz dziewczyny i na przekór skaczą do basenów i obiektów kąpieliskowych co póżniej się kączy albo złamaniem kręgosłupa czyli w tym przypadku jazda na wózku inwalidzkim albo jakiś nie dowład ręki albo nogi . Poźniej dopiero takie człowiek wie , że jednym skokiem do wody może pogrążyć sobie życie w którym mógł bardzo dużo osiągnąć wtedy już nie można cofnąć czasu tylko zostają w głowie myśli dlaczego ja tej bliskiej osoby nie posłuchałem , żeby nie skakać do basenu na tą główkę wtedy niestety jest już za póżno jedynie można liczyć na cud lekarza .

Kategorie: Basen | Tagi: , , , , ,

Miejscówki do kąpania

Miejscówki do kąpania W Polsce mamy do czynienia z wieloma obszarami kąpielowskimi są to obszary położone w różnych rejonach Polski i o różnych wielkościach co do pływania zdarzają się też obszary w których się nie można kąpać ponieważ woda jest brudna i zanieczyszczona . Na takich właśnie obszarach ludzie najczęściej lubią przyjeżdżać i się kąpać ponieważ jest za darmo a po drugie że czy woda brudna czy czysta to tam nic , dla mnie to tam nic nie jest wolę się wybrać ze znajomymi na obszary kąpieliskowe płatne wtedy mam pewność że zawsze na ratunek jest ratownik oraz wiem , że się kąpie w wodzie czystej i przejrzystej . W innych obszarach nie płatnych nie ma ratownika wiąże się z tym , że najwięcej osób topi się na takich terenach wypływają daleko od brzegu a później nie ma powrotu ponieważ nie czują dna nagle się dno urywa i jest sam piasek albo żwir w który można wpaść wtedy nie ma jak iść na ratunek bo jedynym ratunkiem jest umiejętność pływania i poradzenia sobie w warunkach ekstremalnych

Kategorie: Basen | Tagi: , , , , , ,

BHP basenowe

BHP basenowe skok, woda, trampolina, skocznia, basenCzystośc i sterylnośc wbasenie mozna utrzymać w bardzo prosty sposób. mianowicie Wystarczy zatrdnić specjalistyczny serwis sprzątajacy który bedzie anm czyścił basen co okresloną z góry ilośc dni. jeżlei zapłacimy im odpowiednio to na pewno nie schrzanią swojej roboty i ansz basen będzie wyglądał odpowiednio. A wręcz bardzo dobrze :) Czasem wystarczy z ludxmi tylko troche proozmawiać a wszystko samo się nasunie. Co do ansówania, co ajis czas powinnismy wymienić cała wode jaka znajduje sie w basenie ponieważ dzięki temu bedziemy pozbywac sie wszystkich bakterii, które moga zagorzic zdrowiu naszych klientów. na pewno nie chcemy myśleć o karze jaka nałożyłby nam sad gdyby ktoś zachorował powiedzmy na grzybice na naszym basenie i byłby nam to w stanie udowodnić. nie zdołalibysmy sie wypłacić z tego do konca życia. niestety życie jest brutalne i trzeba trzymać sie ostro reguł anwet przy prowadzeniu drobniutkiego przy domowego baseniku :) !

Kategorie: Basen | Tagi: , , , ,