Przeskocz do treści

Fizjoterapia

Jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych form rehabilitacji jest terapia prowadzona w wodzie. Dzięki współpracy z doświadczonymi fizjoterapeutami udało nam się stworzyć na Kabatach miejsce, w którym możecie Państwo uzyskać kompleksową pomoc w przypadku chęci powrotu do zdrowia po kontuzjach oraz poprawy jakości życia u osób z trwałymi schorzeniami.

Proponujemy Państwu konsultacje z fizjoterapeutami sportowymi na co dzień współpracującymi z prywatnymi klinikami ortopedii. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno masaże wykonywane w gabinecie przy pływalni Aqua Spa Kabaty, jak i rehabilitację na sali treningowej i w siłowni – w Klubie Bodyshape oraz w wodzie.

Baseny Kabackie to jedyne miejsce, które proponuje Państwu możliwość konsultacji z fizjoterapeutą-trenerem przed przystąpieniem do ćwiczeń w grupach. Wiele form aktywności zalecanych jest osobom z bólami kręgosłupa, stawów, po kontuzjach oraz jako doskonały start w przypadku rozpoczynania przygody ze sportem. Niewiele mówi się jednak o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą niepoprawne wykonywanie ćwiczeń oraz zatajanie informacji o schorzeniach i nie dzielenie się nimi z instruktorem prowadzącym trening. Należy pamiętać, że podczas zajęć grupowych, instruktor skupia swoją uwagę na wielu osobach, dostosowując poziom wykonywanych ćwiczeń do grupy. Najbezpieczniejsze są zatem grupy stałe, złożone z osób o podobnej kondycji i zbliżonych możliwościami treningowymi. Najlepszym sposobem na dołączenie do takich zajęć, jest konsultacja lub trening wprowadzający z instruktorem-fizjoterapeutą, który prowadzi zajęcia grupowe. Dzięki odpowiedniej wiedzy, trener wskaże ćwiczenia, które należy wykonać oraz te, których nie zaleca się w przypadku konkretnego stanu zdrowia, czy kondycji uczestnika.

Naszym Klientom proponujemy także rehabilitację za pomocą masaży i dyszy wodnych zainstalowanych w naszym basenie solankowym. Chwila relaksu w wodzie będzie doskonałym uzupełnieniem fizjoterapii.

 

Formy rehabilitacji dostępne w Basenach Kabackich:

- masaże

- rehabilitacja sportowa

- kinesiotaping

- rehabilitacja w wodzie